Market Locator umožňuje posielanie kampaňových / informačných správ v čase ked niekto príde do zvolenej oblasti - takzvaná LBS (location based services) kampaň, alebo geolokačná kampaň. Príklad: prídem do Auparku v Žiline a dostanem správu od Telekom predajne "Prídte si vyskúšať nový iPhone6s! O 16:00 vyžrebujeme jedného z vás, ktorý si tento skvelý telefón odnesie domov!"

Kedy použiť LBS kampaň?

Location Based Marketing prostredníctvom LBS kampane su najvhodnejšie ked potrebujete osloviť zákazníkov v momente, kedy sú v blízkosti vašej prevádzky. Maximalizujete tak pravdepodobnosť, že vašu predajňu aj navšívia predtým, než na správu zabudnú.

Location Based Marketing

Ako vytvoriť a nastaviť LBS kampaň?

  1. Vyberte oblasť na oslovenie na mape - na presné zacielenie použite vykreslovanie oblasti. V pravej strane obrazovky kliknite na malý čierny stvorec a nakreslite obdĺžnik. Kliknite v pravo na "Save"
  2. V pravom menu kliknite na vytvoriť novú kampaň
  3. Vyberte LBS typ kampane a postupujte podobne ako pri klasickej kampani. V záložke "Cielenie" uvidíte nad klasickými podmienkami navyše ešte špecifickú podmienku na LBS
  4. Nastavte časový rozsah odosielania
  5. V záložke "Rozpočet" nastavíte najprv celkový rozpočet na celú dobu trvania kampane (1). Následne nastavíte koľko sa má maximálne z rozpočtu minúť za jeden deň a koľko sa má maximálne v priebehu jednej hodiny odoslať správ (2). Nakoniec si nastavíte koľko maximálne ste ochotný zaplatiť ze jedno oslovenie (3).
  6. Dokončite LBS kampaň ako pri každej inej kampani.